Хит идея - отопление без газа
Теплові насоси від виробника.
Офіційна гарантія - 2 роки!
  • Теплові насоси
    • Інверторний тепловий насос TERMOJET Premium
    • Повітря вода
    • Повітря повітря
    • Ґрунт вода
    • Вода вода
    • Для басейну
  • Теплові насоси HITACHI
    • HITACHI YUTAKI S
    • HITACHI YUTAKI S80
  • Теплові насоси MYCOND
    • ARCTIC HOME BASIC
    • ARCTIC HOME SMART
    • ARCTIC HOME SMART R32
    • Mycond HEVI
    • Mycond HOTSTAR
  • Контакти
  • Блог
  • UAUA
  • RURU

(073) 959 31 91

(067) 829 13 22

Ґрунт вода

ТЕПЛОВІ НАСОСИ ҐРУНТ-ВОДА

Енергія надр

Теплові насоси, які в зовнішньому контурі як джерело тепла використовують енергію земельних надр, називають геотермальними. Коефіцієнт енергоефективності таких насосів від 4 (тепла у внутрішній контур віддається вчетверо більше, ніж споживається електрики) і вище. Однак монтажу теплових насосів ґрунт-вода притаманні деякі особливості, які варто врахувати перед придбанням.

Пристрій геоконтуру

Одним із найбільш трудомістких етапів під час установки геотермального насосу є закладка зовнішнього контуру, який буде витягувати тепло з землі. Труби закладаються нижче глибини промерзання ґрунту. Для обігріву приватного будинку потрібна довжина труб кілька сотень метрів. Їх закладають у землю вертикально або горизонтально.

Вертикальний контур

При вертикальному варіанті облаштування зовнішнього контуру в свердловині глибиною 20-150 метрів поміщаються U-подібні петлі теплообмінника. Необхідну кількість і глибину свердловин розраховують, враховуючи необхідну кількість тепла на виході і характеристики ґрунту. Для приблизного розрахунку можна прийняти, що в середньому один погонний метр труби забезпечить від 35 (на сухому піщаному ґрунті) до 65 (щільний суглинний ґрунт) ват теплозйому.

Такий варіант облаштування геоконтуру підійде у випадку, якщо в розпорядженні невелика ділянка землі. На нестабільних ґрунтах і під час близькості до поверхні ґрунтових вод труби теплообмінника оточують арматурою та заливають бетоном із високим ступенем теплопровідності (енергетичні палі).

Горизонтальний контур

Горизонтальний контур вимагає наявності вільної ділянки достатньої, щоб укласти 200-500 метрів труби. Укладання труб у котловані аналогічне укладанню теплої підлоги. Теплообмінник бажано розташовувати на відкритій до сонця ділянці, оскільки в процесі роботи він охолоджує ґрунт, а прогрівання сонячними променями частково компенсує цей ефект.

Переваги геотермальних насосів

Важливою перевагою теплових насосів ґрунт-вода є стабільна продуктивність, адже на тій глибині, на яку закладається геоконтур, температура ґрунту незмінна. Такі теплові насоси мають коефіцієнт СОР від 4 до 6. Обладнання для геоконтуру розраховане на тривалий термін служби, тому при правильному виборі труб, з’єднувальних елементів, теплоносія, термін служби геоконтуру складе від 10 років і більше.

Недоліки геотермальних насосів

Очевидний недолік ґрунтового теплового насосу – це складність, тривалість і дороговизна монтажу. На відміну від насосу повітря-вода, монтаж якого вкладеться в два дні, облаштування геотермальної системи затягнеться від одного до декількох місяців. Відповідно, і витрати на установку такого ТН можуть утричі-уп’ятеро перевищувати вартість ТН повітря-вода.

Ще один недолік – необхідність виділення ділянки землі для геоконтуру. Причому, при горизонтальному укладанні цю ділянку не можна буде використовувати для садівництва чи городу.

Також зазначимо, що розрахувати зі 100% ймовірністю тепловіддачу ґрунту практично неможливо, тому є ризик не отримати очікувану продуктивність від ТН.

За неправильного укладання або пошкодження труб під землею, ремонт і модернізація теплового контуру не проводиться. Пошкоджений контур консервується, внаслідок чого зменшується кількість тепла пропорційно довжині пошкодженої ділянки, який видає геотермальний насос в опалювальний контур.

І ще один нюанс: при роботі насосу на опалення відбувається поступове виморожування ґрунту, а отже, через кілька років тепловіддача насосу зменшиться вдвічі.

  

Обираючи тепловий насос, важливо зробити правильні розрахунки, зважити всі плюси і мінуси, і після цього зробити правильний вибір. Зателефонувавши нам, ви знайдете кращу ціну в Україні і зможете задати всі питання нашим теплотехнікам. Інженери з багаторічним досвідом роботи проконсультують вас з усіх нюансів, пов’язаних з розрахунком, монтажем та експлуатацією, а також зроблять безкоштовний підбір обладнання і виїзд на об’єкт для підбору оптимального теплового насосу.

Каталог продукції

Найбільш популярні бренди та серії теплових насосів повітря вода

Hitachi
Yutaki S

Детальніше

Hitachi
Yutaki S80

Детальніше

Mycond Arctic Home Basic

Детальніше

Mycond Arctic Home Smart

Детальніше

Залишивши заявку сьогодні, ви отримаєте знижку
35% за програмою IQ ENERGY!

Щоб закріпити за собою знижку, введіть ваше ім’я і телефон в полі нижче,
потім натисніть на кнопку «Отримати знижку!»

Зворотній зв'язок

Ваше ім'я

Телефон

Ми не займаємося розсилкою рекламних повідомлень, а також не передаємо контактні дані третім особам

Приклади економії на реальних об’єктах

Як працює тепловий насос

04.06.2017admin-heatidea
1 903

З метою економії енергії, а також максимально ефективного застосування природних ресурсів були створені теплові насоси MYCOND. Це високотехнологічне обладнання, яке може бути застосоване для опалення або охолодження різних за площею…

Читати далі
Поділитись з друзями

Головна » Ґрунт вода

Наші соцмережі

Viber
Facebook
Instagram

Теплові насоси

HITACHI Yutaki S
MYCOND HEVI
MYCOND Hotstar
MYCOND Smart R32
Карта сайту

Мы не занимаемся рассылкой рекламных сообщений, а также не передаем контактные данные третьим лицам

Наші контакти

067 829 13 22
073 95 93 191

tnheatidea@gmail.com
5 / 5 ( 3 votes )
  • Viber
  • Messenger
  • Telegram
  • Instagram

Розробка проектів різної складності, підбір сучасних теплових насосів за доступною ціною. Енергоаудит збудованого житла та рекомендації з утеплення будинків і квартир. Правильний підбір обладнання – гарантія тепла у вашій оселі!

Heatidea © 2017-2022